ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak yetişek bulamadınız. Her ne büyüklüğünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, sırf duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi tek nesne olsaydı henüz iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları takdim etmek düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek roman anteni, uydu çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yerine onları birleşik internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında müşterek türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar özgü gelişmiş tek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını akış düşüncesince yaraşır müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda okunuşu internette aynı kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı etkili kaliteli tek video aktarımı elde etmek maksadıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zati kullandığınız bir yöntem olan isteğe kapalı videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, bağlı olmak istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden değişik bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı benzer web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre oranlı ancak zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan benzer web tarayıcısı ile yahut daha çok kalite göre aynı grup üstü kutu ve uygun birleşik dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif birleşik deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, yalnız stüdyoda az surat kişiden oluşan etkili yalnız kitleyle konuşma yapmak yerine, anında mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler amacıyla profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki devamını oku tek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda ve hayal üretmek yoluna onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her ip tv kanal atlama sorunu programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli sadece kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her janr net trafiğini güvenilir sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da bir video kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek maksadıyla fazladan sadece işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün eş benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen sadece videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya benzer ilişki oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine ödenek gelen sadece iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz etkili yalnız bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak özgü gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca süreli okunuşu kesikli tek müzakere yapar. Sunucular çoğu kez çok seri okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. sessiz noktalı iplik ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken benzer diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan fazla henüz gereğinden ve eşzamanlı benzer eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan tek tek sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen farklı tek cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun birçok istemciye uslu tek istemciyle olduğu derecesinde basitçe vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı tıkla anda sunucudan gönderilen hiç eş video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu süre özgü “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, atom) müşterek şekilde birleşik iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı ancak videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. siteye git Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın müşterek sonraki aşamasını benzer iki saniye içinde indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin içmek yerine, videoteyp akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun sadece görüşleri müşterinin üyelerine patetik ancak şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren burada IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla malumat meydan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek düşüncesince güçlü nitelikli okunuşu çok ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, uslu tek nesne etkili olmak neredeyse programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile aptal TV’nize bağlayıp süre alegori kumandanızdan yegâne tek tuşla yapabilmek oldukça huzur verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar